Bryte over 50 sma og unngå bearish crossover 50 under 200 hadde vært fint.
En liten måned senere, og chartet for PHO er ganske spennende.
Den har foreløpig unngått 200 under 50, og den har en sjanse til å bekrefte brudd over 50.
Volumet har økt litt den siste drøye uken.
Den ligger an til å tegne et månedscandle som er en fin forbedring fra de to forrige:

Generelt sett vil jeg anbefale å ikke sitte og følge med på hvert minste tick opp og ned hele tiden. 
Svarer deg her heller.
50/200 SMA krysset er et av de mest basale i TA, og er ganske langsomme så man kan følge de over tid .
Helt enkelt kan man si at så lenge 50 er over 200, og kursen er over 50, så er aksjen i en fin opptrend.
Et bullish scenario kan da være at utviklingen kan se sånn ut utover høsten:
Grunnen til at jeg spør er fordi jeg tror det blir støy for de fleste å poste et chart med en drøss av indikatorer og dra fram noen utvalgte gjennomsnitt uten forklaring. Å hevde at aksjen er i fin opptrend så lenge den er over 50/200, er det nok mange kortsiktige som er uenig i, men er man en posisjonstrader/lengre perspektiv, så ok, men alt avhenger av horisont.
Generelt sett har jeg ikke pleid å poste charts i tråden så ofte, heller prøve å sjekke inn med jevne mellomrom. (Blitt litt mange de siste dagene, litt grunnet at det er mens man er helt i bunnen av en trendkanal man sitter og ser litt nøyere etter om bouncen kommer eller om det faller gjennom.
Innlegghet henger sammen med dette fra starten av juni:
Photocure er stort sett alt for illikvid til at det blir noe annet enn gambling å være helt kortsiktig i mitt syn.
Rart med det da, hvordan en bevegelse som stanger i SMA200 oppover resulteter i et overdrevet rykk nedover. 
I sum ble det en kapitulering som falt akkurat ut av trenden den har vært i i det siste, men gjorde en første bounce på samme nivå som tidliger i år
@Savepig hva mener du om det tekniske bildet nå? Går vi gjennom motstanden eller stanger vi ned?
Kanskje litt svak omsetning til å bryte?
Ingen gode holdepunkter for å si så mye om hva som skjer, men bullish om den bryter opp og etablerer seg over
Børster støv av denne tråden så vi kan ha den når det forhåpentligvis kommer et ras av fundamentale nyheter snart:
50 dagers snitt er nå på sitt høyeste siden februar 2024
Har egentlig to charts jeg ser på nå.
Den første som er en ren horisontal tradingrange, hvor det er ingen tvil om at man har brutt til oppsiden. Men har ikke hatt skikkelig backtest enda.
Går man på daily har trenden gått i en oppadgående trendkanal siden oktober. Helt på slutten nå kom vi i et overkjøpt område. Så teknisk sett overmoden for en liten korreksjon. Kan fremdeles falle lavere uten å miste sin “bullish” karakter.
Annet chart er en svak oppadgående tradingrange, hvor vi fremdeles ikke har brutt ut av rangen, til tross for å ha tatt ut tidligere highs.
Men uansett om man ser på daglig, ukentlig eller månedlig. Er det ikke tvil om at det er det beste rallyet siden 2023. Rangen er større, higher highs, og mindre volatilitet en tidligere.
Tipper 68-80 er nye 50-60 i photocure, er det jeg posisjonerer meg for ihvertfall
Første nå er å se om det grønne rektangelet holder, så er det å se om den etablerer seg over 50 dagers glidende snitt
Tror du bommer her
grunnet menneskelige aspektet. Er nok en del som velger å kaste kortene i skuffelse, vise har hatt enorme forventninger til denne godkjenningen
Den umiddelbare avkastning ga i hvert fall ikke nok med tanke på et binært bet. Sikkert som banken at et avslag ville gitt et større fall enn umiddelbar oppgang ga.
Nå gleder jeg meg til fortsettelsen, og er spent på hva Pho kan få til med tanke på egen drift, samt hva Asieris kan få til. Potensialet her er makaløst.
Savepig har bevist seg å treffe ganske bra med sine charts, og TA er vel i stor grad det menneskelige aspektet. Bare å benytte seg av det og begynne å trade innen ny range 
Det ble solgt med ganske solid effort i dag tidlig, men kom aldri lenge ned enn 68
Edit:
Istedet for å zoome helt inn kan man også zoome langt ut.
Et litt arbitrært chart for å understreke et poeng, 2 måneders chart:
Man ser jo på det siste halve året hvordan kursen har beveget seg nordover i takt med at sannsynlig approval kom nærmere og nærmere
Mistenker dog with a bone i pho om dagen.













