Har solgt en betydelig del Bitcoin for å kjøpe Sølv i det siste, men i dag er en god dag å handle litt Bitcoin!
Den spekulative finske sølvaksjen min skuffer med Q1 tall for utvinning, så jeg får betalt for å ha diversifisert til amerikanske minere
Medistim overraskende sterk i dag, ligger an til at den skal fortsette oppgangen da antagelig.
Er oppe i 20+ distinkte komponenter i porteføljen nå, ble litt sjokket når jeg så totalverdien fordi hver enkelt posisjon føles så liten.
Og er i gang med å programmere porteføljemonitorering i Python, arbeidsmengden for å oppdatere det gode gamle regnearket begynner å bli tullete
Kan du ikke bare hente de ut via API i et Excel eller Google Sheets ark?
Jepp, noen har postet en guide på forumet om det, men det hadde ødelagt noe av måte jeg gjør historikk på
Skjønner, og ja, det er jo veldig opp til på hvilken kombinasjon av data man vil ha frem.
Du kommer til å bli ultrarik, men det vil ta veldig lang tid
50% av portisen er biotech, crypto og sølv!
Porteføljeoppdatering 2. mai:
Kult at du har Hecla og PAAS.
Vi er nok ikke så mange som sitter på de i Norge.
Jeg har også dem!
Fin portefølje! Hva er greia med sølv, og hvorfor skal sølvprisen opp?
Edit: glem det, ser at det er en egen tråd for det.
Det er mye som spiller inn på en gang!
- Pengetrykking driver opp alle råvarepriser
- Sølv er et metall som det produseres lite av ift hva verden kommer til å bruke, derfor må det tæres på lagere
- Det er et mye mer volatilt asset enn gull, så tekninvestor faktoren er der
- Flere og flere tror at store aktører er short papirsølv men long fysisk sølv, og at dette plutselig kan skape ubalanser som vil få spotprisen til å stige veldig mye.
Sjekk sølvtråden her på forumet
Interessante punkter så absolutt. Får vurdere en inngang i det finske gruveselskapet du sitter i
Øh ja der kan det fort komme kjøpsanledning i morgen for å si det sånn.
Kom litt småkjip melding i dag:
Er en læring at man aldri kan gjøre grundig nok DD, burde visst om de opsjonene. Nå er det bare 22,5 millioner av 500 mill market cap, så er ikke krise?
Ingen stor betydning mtp market cap. Får se, kanskje jeg tar et bet i morgen, passer jo enda bedre om kursen går litt ned på de opsjonene der
Da er jeg stolte eier av 50K aksjer, fikk de til slutt på 0.28. Endelig «gruveeier» igjen
Hehe mazel tov så kan vi bli fattige sammen!
En gruve er et hull i bakken med en løgnhals oppå
Hyggelig å kunne starte en ny posisjon i pcib etter dagens melding, samme vekting som ultimovacs ca.