Diskusjon Triggere Porteføljer Aksjonærlister

Circio fundamentale forhold (CRNA)

Satser på at vi aldri kommer dithen, men Atlas-lånet kan sammenlignes med et stort gilde der kun førstemann gjennom døra og vertene får servering. Det er ingen flere bordsettinger. Men det er kanskje det motsatte BOD+MAN skal forsøke å overbevise oss om 16. mai.

1 Like

Det er bare på targo småprat tråden hvor definisjonen på dødsspirallån forrandres😅

1 Like

Skal vi prøve å holde oss seriøse? 20stk rapporteringer er mer enn jeg orker daglig! :=)

3 Likes

noen som kommer inn på teams?

Kommer ikke inn,oppdater gjerne :slightly_smiling_face:

Jeg er med på callen og deler slides på TRVX tickeren (er allerede i gang…).

3 Likes

Circio: Link to recording and presentation from Company update 16[th] May 2023

2 Likes

Targovax ASA: Minutes from the Annual General Meeting

2 Likes

Circio Holding ASA: Requested Conversion of Convertible Bonds

Jaja berre 13 igjen😥

Atlas has today, by a notice of conversion issued to Nordic Trustee AS, requested conversion of convertible bonds with a nominal value of NOK 2,500,000 which, pursuant to the bond terms, are convertible into 4,439,445 new shares in
the Company at a conversion price of NOK 0.563133.

Og ikke for å glemme 443.000 nye aksjeopsjoner til Management, for strålende utført jobb.

Incentivstrukturen her er helt riv ruskende gal. Det hadde vært bedre å tilordne de en raus pott, som ble fratrukket 10% av konverterte aksjer, hver gang A konverterte.

5 Likes

Circio Holding ASA - New name registered

4 Likes

@pdx klarer du å få tekbot til å poste news her?

Circio announces that it has completed a significantly oversubscribed financing of NOK 250 million

https://newsweb.oslobors.no/message/670092

Circio enters in vivo cell therapy collaboration with United Immunity

https://newsweb.oslobors.no/message/669429

Circio selected for oral presentation at prestigious ASGCT annual meeting

https://newsweb.oslobors.no/message/668724

Circio presents groundbreaking in vivo data showing up to 50-fold enhanced circVec-AAV gene expression in eye

https://newsweb.oslobors.no/message/666862

7 Likes

I det obligatoriske avsnittet hvor fravikelsen fra aksjonærenes rettigheter forsøkes begrunnet står det:

“None of the participants in the Private Placement are shareholders of the Company and the Private Placement will strengthen the Company’s balance sheet and shareholder base in uncertain times.”

Eksisterende eiere fikk altså ikke ikke en eneste aksje tildelt fordi “det er tryggere i usikre tider” å bare gi dem til nye. Det er temmelig uvanlig i rettede emisjoner. Vanligvis er det slik at eksisterende eiere blir prioritert for nettopp å unngå flippere.

Så kan man se på den første listen fra den dagen 23,1 millioner aksjer ble overført fra Pareto sin VPS-konto til emisjonsdeltakerne. Minimum tegning i denne emisjonen var 107k aksjer (100.000 euro). Men så kan man få tildeling som ligger under det antallet. Likevel så vil topp 40-listen av kjøp/tildeling fange opp tilnærmet samtlige av disse nye aksjonærene som fikk tildeling unntatt dem som klarte å kvitte seg med tilnærmet samtlige den første dagen.

Hvis man først stryker samtlige som eide aksjer fra før (som altså var utelukket for tildeling - og da har jeg ikke slettet nomineekontoer som hadde beholdning fra før fordi disse kan ha flere eiere bak seg), så står man igjen med en liste over 32 kontoer som tilsammen fikk 17,8 millioner aksjer. Det betyr at det “mangler” 5,3 millioner aksjer av det Pareto tildelte. Det som MÅ ha skjedd med disse 5,3 millioner aksjene er at de har blitt solgt fra emisjonsdeltakere til aksjonærer lenger ned på listen.

Men dette tallet forutsetter at samtlig topp 40 kjøp denne dagen var tildeling i emisjonen og ikke kjøp i markedet. Det stemmer helt sikkert ikke. Det vil gjøre antallet aksjer som er flippet enda større enn 5,3 millioner.

Men altså minimum 23% av aksjene ble flippet av emisjondeltakerne den første dagen. Det blir spennede å se om noen av disse kontoene blir sittende med samtlige aksjer de neste dagene. Argumentet om å ikke tildele eksisterende aksjonærer for å “strengthening the shareholder base” er bevist som bullshit allerede på dag #1.

6 Likes

Du skal ha cred for utholdenhet polygon.

3 Likes

Enig i deler av det du ikke klarer å la ligge. Men, og det er jo på en måte syretesten: Markedet absorberte emisjonen og kursen er opp over 1 kr høyere etter den, det er det eneste signalet som teller for meg som lille aksjonær.

1 Like

@polygon Du forutsetter at alle aksjer som gikk ut fra Paretokontoen er dukket opp på en ny vps- konto. Har sett i tidligere emisjoner at det kan ta lengre tid enn man tror.

1 Like

I dette tilfellet så tømte i hvert fall meglerkontoen til Pareto seg helt, og det er heller ingen tegn til noen annen Pareto meglerkonto som har fått overført aksjer som ikke har blitt betalt i tide.

Den siste listen mangler 11,5mill aksjer fra emisjonen samt utlånerne er heller ikke tilbake.

1 Like

Utlånerene får aksjene tilbake tirsdag/onsdag

3 Likes