Diskusjon Triggere Porteføljer Aksjonærlister

Funcom småprat 2017

4 Likes

Du ninjaet meg med innlegget over, og jeg synes det er det mest overbevisende analysen jeg har sett hittil av den nåværende trenden :+1:

Drodlet litt om det på innsider også, på fredag før jul:

Det ble faktisk brudd ned fra begge disse to formasjonene, før det snudde helt i dag. :wink:

3 Likes

TA er tilsynelatende lett, men jeg selger for tidlig hver gang. Kommer nok til å gjøre det igjen.
Brennt barn osv…

Her er min bom på Funcom i desember.
Så får vi håpe at kursen fortsetter etter re-kjøpet, og legger et plaster på såret :slight_smile:

Jeg har kjøpt og solgt i Funcom og har snitt på 2,56 og 4x så mange aksjer som jeg hadde først planlagt. Solgte halvparten av det jeg kjøpte på 2,50 på 2,83 fordi jeg hadde satt for tight stop-loss. For meg var det “bonus”-aksjer som jeg ikke hadde planlagt å kjøpe, så egentlig aksjer jeg har tenkt å “miste” underveis. Hvis jeg ikke finner en ny fin inngang i Funcom går de et annet sted.

Skal bare unngå å dra en Stillfront 2017 (solgte med snitt på 115, aksjen står nå i 190, to uker senere). Vil helst unngå en Funcom 2012 også (hadde snitt på 9kr, satt over toppen på 25, solgte mesteparten på 8-9 kr og resten på 4kr).

… Jeg har enda ikke funnet en god exit-strategi. :stuck_out_tongue:

1 Like

Nå når jeg ser på charta deres så kan det nesten se ut for meg som at det er elliot waves

Det er en av indikatorene jeg ikke har snøring på. Har du kontroll på EW?

Ja, ser den. Jeg har hentet inn det tapte i Funcom i år så, jeg er tålig fornøyd jeg også.
Vi får se ann utviklingen her nå. Jeg holder foreløpig og kjøper på pullback, synest den viser styrke nå.

Har snitt på 3.5 og solgte ikke på forrige dump så gikk glipp av oppgangen. Redd det skal skje igjen men denne gangen har vi forhåpentligvis et solid betonggulv på 2.60, vet ikke når jeg skal selge meg ut nå :rofl:

Har lyst å beholde 25% av portis for videre oppgang

1 Like

Ja Funcom har gått mye nå, men hvor kommer den fra? Jo fra 2,10ish etter min mening burde det som Funcom har gitt markedet hittil i år kunne borge for kurser rundt 2,75-2,95. Vi har jo passert dette nå men med så gode nyheter vi fikk da teknikk gikk inn skulle det bare mangle.
Endelig prises noe av det som vi tekkere mener å vite att kommer inn i kursen.
Ikke glem nå i iveren etter å sikre gevinst, att absolutt alt som CE skal inneholde 8/5 det kommer i god tid før releasedatoen. Alt av gamebreaking bugs skal renskes bort først. Det vil si att mere innhold til CE kan begynne å tikke inn i løpet av januar.
BL spillet får vi vel vite noe om straks, vi skulle jo begynne å få drypp av det seint i Q4.
Oppdatering til SWL kommer i januar. Når får vi vite hvilke planer Funcon har for pengene de hentet til overkurs. Min spekulasjon, hva fikk teknikk vite/se av planer da de gikk på med å klaske 88 Mill i bordet!
INGEN legger så mye penger inn uten å være noenlunde sikker på att dette vil gi god fremtidig avkastning.
Vi på Tekkinvestor mener att vi kjenner Funcom nesten bedre enn alle andre, Jeg gleder meg til å se hvordan dere forum venner kommer til å agere fremover med deres portefølge i Funcom.
Jeg har selv tradet noe før jul, men nå rører jeg ikke en aksje, Funcom har halvert gjelden sin, nyhetene er flere de neste 5 mnd.
Denne oppgangen VIL jeg ha med meg.
Forsatt God Jul

13 Likes

Jeg synes det er vanskelig å legge en plan fornybar jeg skal gjøre, men jeg har størsteparten av porteføljen i Funcom, snitt på rundt 3,5 sier traderen, den tar jo ikke hensyn til hva jeg tjente på vei opp, alt for tidlig!

Nå sitter jeg har ikke tenkt å selge på 3,5 for å gå ut i null! Heller ikke på 4 kroner, mulig jeg gevinstsikrer litt rundt 5-6 kroner, rundt 20% eller deromkring.
Aller helst ønsker jeg å sitte, men det viser seg at de smarte trader noe, kan muligens være lurt ånselge noe første-andre uken i januar, men etter Black thursday, etter CE lansering i EA så fremstår Funcom som et helt nytt selskap.
På toppen av det hele så får vi Swedbank med oss!
Usikker på hva som er god strategi, men Funcom fremstår nå mer som en trygg havn enn ren og skjær gambling!
Lykke til alle som er inne, og til dere som fortsatt er utenfor, kan være morsomt å ha noen Funcom aksjer det neste året og årene. Jeg kommer nok aldri til å selge meg helt ut!

9 Likes

Ser ut som at vi nå har støtte på 3.05ish? Det ble i våres iallefall handlet beinhardt rundt 3

2 Likes

Jeg snitta ned endel rundt 3-3,20, det var vel bunn det?:joy:

6 Likes

Er jo behagelig å se at aktører presser denne opp nå mot det man har sett i 10 mndr hvor den har blitt presset ned

5 Likes

Solgte ut rasket mitt pp 3,17 akkurat. Kommer sikkert til å angre, men ble for fristende å sikre gevinst.
Går nok inn igjen om vi får en dipp.

2 Likes

Hva synes du om utviklingen @anon91440261? Nesten i overkant dette😊

Jeg tror fremdeles ikke alle helt forstår hvor stor begivenhet det var at ny teknik gikk tungt inn på eiersiden. Dette er den største spill-investoren i skandinavia med i en hel haug IPOer og tungt inne i mange av mine andre spill-case. Det er bare å ta en titt på kursutviklingen i stort sett alle spill-casene de har gått inn i: Tallene taler sitt eget språk. Salg nå av funcom er uaktuelt for min del.

29 Likes

Just presis. Verre er det ikke.

3 Likes

Du glemte at Ny teknikk generelt leverer bedre avkastning enn nesten alle andre fond i Norden :wink:

1 Like

Ja. Unnskyld så meget.

Ny teknik sin vekting i spill-aksjer er jeg ikke helt enig i. Hvis vektinga var “perfekt” trenger man egentlig bare dette fondet for en god spill-portefølje. De er inne i nesten alle mine spill-case og andre som jeg foreløpig ikke er investert i.

2 Likes

Jeg tror nok også vi skal videre. Ser vi 2-tallet, kjøper jeg meg inn igjen :slight_smile: Spørsmålet er om vi gjør det…