ja, eg lurer på å starte med data skytespill mens eg venter
nå har eg snart kun pcib.
så hva kommer først, kurs på 500 eller proff i CS/fortnite 
ja, eg lurer på å starte med data skytespill mens eg venter
nå har eg snart kun pcib.
så hva kommer først, kurs på 500 eller proff i CS/fortnite 
Tror ikke vi skal sove så veldig mye søtere enn resten av biotek (vi fikk smellen H2 2018 og har derfor isolert sett bedre tall en de andre i 2019). Men ser man over et 12 måneders perspektiv er dette rimelig elendig over hele fjøla!

Jada - jada - og hvis jeg går tilbake til dagen jeg kjøpte min første PCIB-aksje (17.10.16)er kursen opp 3-gangen.
Mitt bittelille poeng med forrige innlegg var å få fram at mine PCIB-aksjer holder kursen fra nyttår mens aksjonærene i de tre andre biotech-aksjene har sett kursen falle trinn for trinn utover året.
Og mitt poeng var at man ikke trenger å “hausse” at PCIB har falt mindre enn de andre i 2019 (siden vi tross alt “krakket” i kjølvannet av emisjonen). Ikke så vanskelig å gjøre det bedre enn de andre når slike forutsetninger legges til grunn. Men hvis det er en trøst / plaster på såret at vi har gjort det bedre enn Targovax, BerGenBio og Nordic Nanovector i 2019 så skal jeg ikke ødelegge idyllen.
Men hvis vi stikker fingeren i jorda i dag, og sjekker utviklingen fra 01.08.2019 ved års-slutt så ser vi hvem som har gjort det best
- jeg holder en knapp på PCIB!
Den sjekken ser jeg med forventninger fram til - og så langt kan jeg kose meg med at PCIB-aksjene mine ikke har gjort meg fattigere siden nyttår!
Tok 10 i sluttauksjon for å pynte litt på kursen 
Bra, alt hjelper 
Tok 2 K like før 
@Snoeffelen / @FiloD , jeg kan ikke helt forstår hvorfor er PCIB listet mht P53?
Er dette Chem, Nac eller Vacc? Noen her som var så modig og har kjøpt analysen?
Hvis du ikke har tiltro til at Walday og company har kapasitet til dette, forstaar jeg ikke hvorfor du eier PCIB aksjer.? For skulle det vaere slik du paapeker, er alt haap ute allered i dag.
For meg er dette enkelt. Vi tilbyr en revulusjonerende leveringsteknologi som vil sende PCIB’s aksjekurs til himmels, saa snart den blir blir annerkjent av de store BP selskapene. Mine konklusjoner hviler seg paa resultatene PCIB har presentert, og analysene av disse og annen informasjon som har kommet fra de store ekspertene som Snoeffelen, FiloD, Soerlendingen og flere andre, baade paa HO forumet og her de siste 10 aarene. Leverer vi bedre resultater enn alle andre, vil vi bli suksessfulle. Og saavidt jeg vet, kan ingen av vaare konkurenter i verden konkurere med vaare fimaVacc og fimaNac resultater. De er ikke en gang i naerheten. I tillegg nekter jeg og tro at verden beste leveringsteknologi for medisiner, vil bli avvist at de store BP selskapene…
PCIB muliggjoer the next generation of immunteraphy and cancervaccines. Dette vil snart omfavnes av flere av de store BP selskapene, og naar det skjer, vil vi ta en GenMab. Det er min filosofi, forventninger og maalsetting, som jeg er ganske sikker paa at vil bli innfridd. . Dato for dette, har jeg dog ikke;-))
Den eneste faren jeg ser, er at ett annet selskap plutselig loeser kreftgaaten med en kjempeoppdagelse, foer vi kommer i maal. Men saa langt synes ikke den paa himmelen. Og sammen med vaare partnere, tror jeg vi fortsatt er naermest til og gjoere dette.
Men når, vi er langt på overtid for en kurs eksplosjon oppover.
ja, mine mål og er høye.
Vi er ikke omfavnet av BP enda. Og for og naa mine maal, maa vil omfavnes av fler enn ett av disse.
Det kan komme når vi minst aner det, plutselig spretter aksjene vi har lagt på kistebunnen til himmels uten forvarsel 
Ja, dette er investert for fremtiden👍
Solo; I stede for å svare på mitt spørsmål trekkes det tåpelige kortet om at man bør selge om man ikke har tiltro til Walday i alt og ett.
Hadde kanskje forventet et mindre naivt svar, som f.eks. at ledelsen allerede har tett kontakt med ekstern ekspertise som kan bidra i avtaleforhandlinger med internasjonale aktører.
Å tro at lege Walday og de få andre i PCIBs ledelse skal gjøre dette blir bare for dumt!
Erna; Du undervurderer betydningen av ordet kapasitet i mitt innlegg. De er helt sikkert kapable til og vurdere hva de trenger og foreta seg for og naa sine maal Ellers virker det som du har staatt opp paa feil side av sengen i dag.;-))
Men hadde det vaert meg, ville jeg plukket ut de 100 mest aktuelle kundene/oenskede partnere, og i tillegg kartlagt hvem som er forskningsansvarlig og oeknomisk beslutningstaker i hver av disse bedriftene. Utviklet en teaser, presentasjonshefte som forteller hva vaare forskningsresultater er, og hva de kan gjoere for de. Sende dette til disse disse to personene i hver enkelt selskap. Ringt de opp ett par uker senere for og snakke meed de. Og i tillegg, bedt om ett moete hvor vi faar komme til deres bedrift og presentere resultatene. Invitert de til aktuelle konferanser, holdt presentasjonene paa alle konferanser som planlagt, invitert farma pressen til pressekonferanse og presentert resultatene, og hvis ikke det gaar, bearbeidet noen journalister i de viktigste farmatidsskriftene med info. saa godt det lar seg gjoere. Dette var en rask brainstorming, og det er sikkert andre veier man kan gaa. Kanskje holde presentasjoner i visse forskningsmiljoer, naar deres forening har moeter osv.
Å tro at lege Walday og de få andre i PCIBs ledelse skal gjøre dette blir bare for dumt!
Mener du at de er litt dumme og ikke kan ivareta selskapet?
@Pingvin, alle har så sin ekspertise. PW sa i sin presentasjon at de i en interimperiode takler det. Men jeg er svært enig med @Senior at man skal ha riktig person med riktig kvalitet på riktig posisjon.
Mange klokke hoder innenfor styre og management…
Og med at PW fortalte at de håper å ha en ny mann/kvinne på plass innenfor høsten er de vel enig med Erna at slik som det er nå skulle det ikke ha vart.
For håpe at det blir en adequat internasjonalt person som kan dette som ingen annen!
Ingen tvil om at Walday og de ansatte er meget kompetente fagpersoner på sitt felt, og at man så langt har flere overbevisende studie-resultater å vise til.
Men jeg har mine store tvil om den nåværende ledelsen har tilstrekkelig kommersiell kompetanse og gjennomslagskraft når det gjelder å fremforhandle flere store internasjonale kontrakter, avtaler, og partnerskap i månedene som kommer.
Skulle gjerne sett at PCIB ansatte noen internasjonale tungvektere innen kommersialisering. Men når det gjelder nyansettelser synes selskapet å være svært tilbakeholdne noe jeg tror tidels er årsak til forsinkelsene og den noe trege gjennomføring-hastigheten.
Men jeg heller til å tro at man etter all sannsynlighet vil benytte internasjonal ekspertise til dette all den tid deres egen administrasjon er som den er pr. idag.