Diskusjon Triggere Porteføljer Aksjonærlister

ZAPTEC-ME Småprat

Zaptec ASA: Appoints Eirik Fjellså Hærem as CFO and Deputy CEO

Financial calendar

Zaptec ASA: Annual Report and Sustainability Report for 2023

Stemmer det at det ble solgt en post på 100.000aksjer til en kurs på 19,52kr etter børsslutt i dag? Hva er i tilfelle dette?

Det er også solgt en ny post på 100.000 aksjer fredag morgen kl.9.00 til 19,592kr.
Noen som vet hva dette er? Står som solgt i en en post men vises ikke i graf eller noe annet sted?

Zaptec ASA: Invitation to Q1 2024 webcast

Zaptec ASA: First quarter 2024 financial results

1 Like

Nok et skuffende kvartal.
Pareto konkluderer lakonisk “Growth slows down but the cash burn doesn’t”

Zaptec ASA - Notice of Annual General Meeting

Zaptec ASA: Polestar and Zaptec unite in a European collaboration agreement

Zaptec ASA: Annual general meeting completed

Zaptec ASA: Updated Annual Report 2023 with statement by the Board of Directors and CEO

Zaptec ASA: 2-year international agreement with Spirii, part of the Edenred Group

Jeg sliter med å forstå kursutviklingen her. Er nå -83,5% fra ATH og bare +9,5% over ATL og noteringskurs. Selvfølgelig har det kommet noen skuffelser underveis, men selskapet har vokst kontinuerlig og mye som vekstselskaper skal. Det er såvidt jeg vet heller ikke noe kapitalbehov, og de siste ukene har det kommet tre gode nyheter som burde bidra til ytterligere vekst. Likevel selges den kontinuerlig ned på lavt volum. Hvordan kommer man fram til at selskapet i prinsippet ikke er verdt mer nå enn det var ved notering? 🤷🏼

Legger ved kommentar fra ABG etter siste nyhet. De er positive og har TP 38. Selv PAS som vel har lavest TP har 15. Og dette var før den siste tidens nyheter.


Manipulasjonen fortsetter. Slik algohandel burde vært forbudt.

Prises til ganske nøyaktig en milliard, 997 millioner på kurs 11,39

Samme historien som mange andre ESG-aksjer, føk til ville høyder under den grønne boblen, så tar det mange år etterpå for at den siste optimist skal bli pessimist før aksjekursen kan snu.

Er i en årelang nedtrend som den enda ikke har gitt noe bunntegn for.

Langtids:

Korttids:

Selskapet var helt klart overpriset på 70, men jeg vil påstå ganske underpriset nå. Selskaper er mye større i dag enn det var da og koster en brøkdel av prisen. Bare den siste avtalen alene er verdt 2645 millioner, eller en drøy 1/4 av market cap. Det henger jo ikke på greip.

1 Like

De guider ca 10% økning i revenue på den avtalen?

33 milioner revenue i kvartalet over to år, men hvor mye blir det på bunnlinjen?

265 mill totalt ja. Hvor mye de sitter igjen på bunnlina vet vi vel ikke ennå, men grunn til å tro at det vil bedre den. Selskapet skal jo også belønnes for kraftig vekst ikke straffes som i dag.

Siste jeg fant i farta om cash i farta var fra Q4. The cash balance with total cash available overdraft facility, deposits and other funds per end of December 2023 was 441 MNOK.

Hadde ca. 140m i ren cash da, og siste kvartalene er cash burn på ca -20m i kvartalet. Så det burde ikke brenne på dass.

Etter Q1 skrev PAS (som er de soleklart mest negative):
Working capital build and dismal cash flow has added to the balance sheet concerns and weighed on the stock. While we expect inventory normalization and margin improvements to generate sufficient capital headroom for 2024E, we acknowledge that risk lingers. As we reduce EPS’2025-26E 31-12% amid growing financing cost and subdued markets, we find the cash flow visibility limited. This creates a backdrop which justifies a ~20% discount to peers, and we argue that ZAP has a lot of convincing to do before a repricing should take place. As such, we downgrade ZAP to Hold (Buy) with TP NOK 15 (20).

Og ABG:
ZAP NO: BUY, TP NOK 38.0 (45.0)
Renewable Energy, MCap EURm 103, SP NOK 13.75
Sluggish market hitting numbers
Challenging market: EV sales down 18% y-o-y in key markets
Q1 sales NOK 299m, up 13% y-o-y - weak profitability
Q1 likely to be the trough. BUY reiterated"

Og igjen, dette var før de siste avtalene.

Med mindre det var noen spesielle hendelser i de to kvartalene(q1-24 og q1-23),så er det lite å rope hurra for. De klarer ikke å vise til økt(forbedret) profit selv om de vokser en del. Første bud for tida er (forventninger til)cash flow og det er jo litt bekymringsverdig at de ikke klarer det på såpass stor inntekt.

Jeg ser jo at feks Napa har tatt helt av bare fordi man her tror sterkt på økt cash flow. Så markedet er fortsatt villig til å prise inn forventninger bare de er trygge nok på disse.