Stille rundt børsnoteringen her, og godt poeng med formuesskatten. Jeg mener formueskatt har livets rett men ikke i dagens form, kveling av ferske bedrifter utført av verdens rikeste stat hører ingensteds hjemme samme hva farge regjeringene har.
Hva er det han skriver her?
Har de sagt noe om utbytte?
Må vel tjene penger før utbytte er aktuelt.
De tjener penger som gress…
Det var det jeg trodde jeg også…
Fikk tilbud i dag:
Hva tenker folk om prisingen her? Greit nok - det er et vekstselskap, men over 100 milliarder?
Du oppsumerte mine tanker.
" Først solgte Jakob Hatteland Autostore til det svenske oppkjøpsfondet EQT for fire milliarder kroner i 2017. I 2019 ble bedriften solgt videre til amerikanske THL Partners for 16 milliarder og tidligere i år kjøpte det japanske gigantfondet Softbank 40 prosent av aksjene. Autostore er nå verdsatt til 65 milliarder krone "
Autostore børsnoteres til en verdsettelse på rundt 103 mrd NOK med en omsetning på 1,6 mrd i 2020, da med ett underskudd på 146 millioner NOK.
Jeg vurderte å bli med på ipo’en men jeg kommer til å sette pengene i Desert Control i stede.
Bunnsolid selskap men jeg klarer ikke regne meg til at emisjonsprisen ikke er litt optimistisk, noen med argumenter for/imot prisingen her?
Er det ikke en smule dyrt dette selskapet?
30 blank nå. Emi pris. Fortsatt litt dyrt synes jeg. Flerer patentstrider i rettsvesenet og. Solid selskap for all del, men priset himmelhøyt.
Hvor mye er patent rettigheter verdt? Hvor mye first mover advantage har de egentlig? Det er det jeg lurer mest på nå.
Når det gjelder en slik type system så tror jeg patenter er helt essensielle! Kjipt om man ikke får selge systemet sitt som det er tiltenkt i kjernemarked.
Hvem sier de ikke kan selge systemet sitt? Ikke ceo.
Hvis Autostore har et produkt som noen andre har patentert så vil uttalelsen min “ikke få selge” utbroderes i noe som “lange dyre rettsaker” “domfellelse i patentstrid” som da videre går på hva selskapet kan guide. Da dette er systemløsninger som sannsynligvis vil få en ganske tøff konkurransebase har jo patenter alt å si for å sikre markedsandeler TIDLIG.
og hvis du leser hele setningen og ikke bare det som passer deg ser du at det står “selge systemet sitt som det er tiltenkt” - altså guiding og anslag går mer eller mindre i vasken for den regionen…