Fullstendig lĂŠttis Ă„ tro at bunnen er nĂ„ddâŠ
Blir spennende Ä se. NÄr alle er sikre pÄ at vi skal lengre ned, er ofte bunnen nÄdd. Opplevde det som klar konsensus sist uke.
Tro det eller ei. Det finnes faktisk en relasjon mellom finansmarkedene og realĂžkonomien. Vi SKAL lengre ned.
SÄ nÄr feks BWLPG har falt fra 80 til 28 sÄ skal det ekstremt mye lengre ned? Familier i Asia vil ha behov for LPG fremover ogsÄ.
For Ä sette dagens tall fra US i ett historisk perspektiv sÄ kan denne video vÊre grei Ä se pÄ.
Hvis det er en relasjon sÄ skal vi ikke bare lenger ned men ting vil kollapse totalt. FÞrste fase er helikopterpenger og deflasjon. SÄ en fase med optimisme og oppgang etterfulgt av krakk og hyperinflasjon. Operer her med et lenger tidsperspektiv enn 2020, men fÞler ting skjer mye raskere enn det teorien tilsier.
Vi skal ingenting, men det kan godt hende bÞrsen gÄr ned, eller opp. Eller sidelengs:)
KjÊre permabear, det er ein reell mulighet. PrÞv Ä ta inn over deg korleis verdens pengepolitikk pÄverar markedet.
Alikavel trur (men fÞrst og fremst hÄpar) eg at vi ser ein djupare botn.
NĂ„r alle avisene er positive til aksjer, bull tid etcâŠBle jeg overbevist.Vi stĂ„r fortsatt med utfordringene foran oss og kjente ,men ogsĂ„ ukjente utfordringer.Dette kan bli stygt fremover.
I tilegg gikk tydeligvis G7 mÞtet som skulle vÊrt pÄ tlf med Saudi fyken.Media ikke omtalt dette.
Det fÞles ikke helt som om at bunnen skal vÊre her allerede gitt hva som kommer fremover i kjÞlevannet av Trump sitt «Kinavirus». Vi vet konsekvensene blir verre enn vi tror i dag. Og vi forstÄr hvor vanskelig det vil bli kunne bli for Þkonomien.
Men, nÄ er det jo kommet ett fenomen i USA vi ikke har sett fÞr som kanskje forandrer alt, nemlig uttrykket Infinite QE.
AltsÄ vil det spyttes inn UENDELIG med hjelp i Þkonomien for Ä hindre kollaps.
Hvem tÞr Ä gÄ imot uendelig?
Der er akkurat det. Noe helt nytt, og en blanding av fascinerende, skummelt og absurd.
Vi har aldri sett noe slikt fĂžr.
Jeg tror (trodde) vi mÄ og bÞr lenger ned for Ä bunne ut, men gitt den nye x-faktoren - Gud vet.
Helt enig.BÞrsen blir styrt av statsmakten som kan bestemme over verdier.Hva skjer videre er usikkert, men vÄre skattepenger blir brukt til det samme her til lands.
HĂžr hĂžr, Bank of Singapore Urging Leveraged Clients to Sell During Rally
Hyperinflasjon og bÞrsen ned mÄlt i fiat er vel litt selvmotsigende?
Er det Trump som har sagt dette? Var det i gÄr kveld?
ForsÄvidt enig, men nÄ som USA tar over som verdensener ogsÄ pÄ Korona-smitte og alt er stengt kan jeg ikke tro vi skal i noe varig bullmarked.
Og ledigheten etter nedstengningen var ikke kommet da tallene for Mars ble registrert.
Det som er vanskelig er jo denne drukningen av penger i markedet - og det fÞles rart Ä stÄ utenfor. Alt av renter, inflasjon osv⊠gjÞr at man nesten fÞler man spiller mot spillet, men sÄ langt har is i magen fungert fint.
Hadde dette vĂŠrt en âvanligâ korreksjon kunne jeg vĂŠrt tilbĂžyelig til Ă„ tro at bunnen var nĂ„dd. Men korona-viruset forsvinner ikke med det fĂžrste. Det kommer til Ă„ gĂ„ lang tid fĂžr folk tar fly, gĂ„r pĂ„ bar, tar inn pĂ„ hotell igjen osv. Antakelig vil ikke ting normalisere seg fĂžr vi har en vaksine, dvs om omtrent ett Ă„r. Hva skjer med Ăžkonomien nĂ„r folk i New York dĂžr pĂ„ fortauet utenfor sykehusene, fordi sykehusene er stapp fulle?
Disclaimer: Jeg sitter selv 98% i cash akkurat nÄ og har ingen planer om Ä kjÞpe aksjer med det fÞrste.
Egentlig litt enig. Har settt meg lei av permabears i det siste som roper NED NED NED selv etter flere dager med kanonfall. Men over 20% opp fra bunnen i US nÄ virker litt sÞkt under gjeldende makroforhold. Hvem vet, kanskje det var bunnen, men jeg tviler.
Her er jeg helt enig med deg. Man ser jo i Kina nÄ at de stanser trafikk inn i landet. 14 dagers karantene etc. Dette gÄr utover nÊringsliv etc. Jeg kan rett og slett ikke forstÄ at ikke markedet skal en eller flere turer nedover. Om det skal sÄ mye som 20-30% er usikkert.


