Diskusjon Triggere PortefĂžljer AksjonĂŠrlister

Photocure smĂ„prat (PHO) 🔩 1

Kommer nok i lĂžpet av dagen

2 Likes

Vil generika automatisk fÄ samme refusjonsordning? Refusjon er vel kanskje knyttet mot legemiddel/behandling ikke PHO?

1 Like

folk diskuterer generika. hva med refusjon? det er ikke noe man fÄr over natten basert pÄ cysview sin reise i USA

1 Like

Syns dette er eit flott spÞrsmÄl Ä stille Photocure.

2 Likes

45.428 aksjer i slutt auksjonen. Avtalt spill?

1 Like

Aktuelt her ogsÄ med Asieris;

6 Likes

Sikkert mange som visste dette, men selv har jeg lurt litt pÄ hva totalt antall sykehus som er Photocure sitt marked. I den forbindelse fant jeg en twitter melding fra mai 2017 som sier at 1,5% av sykehusene i USA tilbyr BLC. I q2 2017 hadde PHO utplassert totalt 93 skop.
Det skulle bety at antall sykehus som er potensielle tilbydere av BLC ligger pÄ ca. 6,200.

8 Likes

Ja, nÄr vi bare pirker borti de fÞrste prosentene sÄ skjÞnner vi att potensialet er skyhÞyt, og vi fÄr en bratt kurve fremover.
Og sÄ har vi Norden og partnere i tillegg :slight_smile:

3 Likes

Ja, i praksis er det kun det vi har gjort, pirket i skorpa.

3 Likes

Og nÄr bruksfrekvensen Þker fra 1,35 per uke til 3
5
8
15
osv. :money_mouth_face:

5 Likes

Deretter kan prisen jekkes opp noen knepp.

1 Like

Fra bĂžrsmeldingen om patentet;

«PhotoCure has the intention to further investigate Hexvix for its therapeutic effect and the patent is a result of Photocure’s continued focus on securing intellectual property rights for its research results and pipeline activities.«

Hvem bryr seg om det er blitt utplassert 14,18 eller 20 scop.

Dan Schneider kommer til Ă„ snakke om verdien av dette nye patentet og den terapeutiske effekten av Cysview.

3 Likes

Jeg tar gjerne opp igjen dette med muligheten for terapeutisk effekt. Blir dette i ikke sÄ fjern fremtid konstatert, sÄ mÄ det gi en hÞyere pris pÄ Cysview/Hexvix i og med at det ved diagnostikken allerede vil ogsÄ kunne regnes som behandling. Slik jeg ser det vil patenten frem til 2036 mÄtte regnes for middelet samme hvilken bruk man anvender det som. Konklusjonen min er at hvordan er det mulig Ä ha forskjellige priser pÄ diagnostikk og behandling ved bruk av samme middelet? Og hvordan skille med forskjellige utlÞp av patenten pÄ diagnostikk Cysview og behandlings Cysview?
Cysview med terapeutisk effekt vil gi en pris som kommer til Ă„ sprenge alle regnearkene til focuss. For ikke Ă„ snakke om baksiden av konvolutten hans
 :smile:

2 Likes

SÄ det du mener er at fremtidig generika mÄ egentlig lage et tilsvarende produkt, uten terapautisk effekt?

SÄfall en potensiell bremser for generika, da de kan bli saksÞkt av PHO om terapautisk effekt blir pÄvist


1 Like

No har eg ikkje sÄnn kjempestor kjennskap til patenter osv.

Men jeg sliter litt med Ă„ skjĂžnne hvordan et generika kan bli produsert for Hexvix i forbindelse med diagnostikk uten Ă„ samtidig komme i konflikt med patentet som gjelder terapeutisk effekt.

Og hvis noen skulle gjort det, ville det vel vĂŠrt utrolig rart Ă„ prĂžve Ă„ selge det.

Samme funksjon som Hexvix, men nÄ uten terapeutisk effekt!!

1 Like

Ja, det hÞres ut som en skikkelig nÞtt for et PR-byrÄ. Glad det ikke er jeg som skal satse pengene mine pÄ er slikt produkt.

1 Like

Er Asieris oppe og gÄr eller ligger de nede pÄ grunn av viruset?

Det gÄr nok bra skal du se.
Dette er adressen jeg fÄr opp pÄ Asieris og ser ikke ut som dette er et direkte rammet omrÄde.
Taizhou Medical City, Jiangsu Province

1 Like

Langt fra Wuhan, nĂŠrmere Shanghai. Virker betryggende

2 Likes

2 handler, hver pÄ 5.000 aksjer, pÄ 340kr(!!!) i fÞrhandelen!

Hva skjer?!?

1 Like