Nå kommer vel aksjene ut fra traderne som kjøpte under 100 tidligere og som vil komme seg ut rundt even når det snudde ned igjen, så da kan washouten komme nå er det fare for
Mest som en observasjon dette, men ser at aksjen jeg lenge har hevdet ligner mest på Photocure på OSE faktisk er i pluss i dag, og vil trolig ende omtrent i null.
Medistim har jeg hevdet at ligger 1 år, utviklingsmessig i aksjekurs, foran Photocure.
Rart å se at Photocure da er tidvis i nesten 15% minus.
Medistim har steget over 160% siste 12 mnd.
Jeg ser ikke bort ifra at Spetalen er stor grunn til at vi ligger høyt på taperlisten men tror allikevel han vil ende opp med omtrent samme antall aksjer i slutten av dagen. Han bruker markedsretningen og forsterker den. Så er det bare å ta i mot når resten ikke tør å sitte lenger.
På torsdag vil det første plussresultatet til PHO bli presentert og det vil ikke senke kursen for å si det på den måten.
Ned 17,5% - ny bunn.
Dette hadde aldri skjedd om hyenene hadde holdt fingrene fra fatet
PHO sin tid kommer. Enn så lenge er her tydeligvis mange usikre investorer i PHO som ennå ikke er overbevist om at selskapet har lykkes i USA.
Da er vi tilbake på nivået da Spetalen og Voldberg gikk inn 14.02.
De har vel dradd inn en pen gevinst, vil jeg tro,?på dette stuntet
PHO nr 2 på taperlista!!!
Det er ikke til å tro
Ser ut som det plutselig gikk en post på 50 000 aksjer til 83,68 kl 15.27.
2x 50.000 1x45.000 får jeg opp
Ekstreme utslag. Over 100 mill omsatt til nå.
Hestehandel som forgår nå.

PHO er fortsatt på pallplass blant taperne.
Undres om resultatet blir elendig?
Det virker nesten slik
Kan kursen reddes inn på torsdag? Dette begynner å se skummelt ut
Ser ut som noen forsøker å presse kursen under 90 kr
Tviler på at det er noe som “prøver å presse den ned”. Det er skremte investorer som selger. Noen forsøker å berge gevinst, andre prøver å kutte tap.
Ingen som forsøker å presse nei, for boka var omtrent tom for kjøpere på 92 og 93-tallet en periode og man kunne senke kursen mye der om man ville, men det kom ingen selgere så det vendte litt opp igjen. Er nok bare god gammeldags frykt dette.
Det er nok svært mange som har belånt aksjene og satset på en overraskende god Q4. Eneste forklaringen jeg har på panikksalget. Sannsynlig tvangssalg…
PHO innehar 13. Plassen på omsetningstoppen.
Det sier vel det meste om hvem som har drevet med gevinstsikring
Vi ser igjen at hyenene er mye kjappere å slå til, som idag, da Corona viruset infiserte OB
Tomt for kjøpere er jo nettopp det som gjør det mulig å presse aksjekursen ned.
Ja, Hayen det var jo det jeg sa. Det var en gyllen mulighet til å bevege kursen langt nedover med få aksjer i den perioden jeg snakket om, men ingen solgte så den vendte opp. Så om det var slik at noen var ute etter å presse ned så hadde de tatt den muligheten.
Ok
Jeg har ikke fulgt ordrebildet tett idag, men gløttet på det av og til. Observerte flere ganger at det var tynt med kjøpere, og sist omsatt ble flyttet ned med mikrohandler.
Det fundamentale er på plass, det skjer veldig mye positivt i og rundt selskapet og selskapet er enda mer underpriset idag enn igår.