Bare sunt med litt konsolidering. Ingen aksje går rett opp. Her er min tekniske analyse:

Bare sunt med litt konsolidering. Ingen aksje går rett opp. Her er min tekniske analyse:

Jeg har fortsatt kursmål 5000,- og holder til dess
Det er ikke så rart stemningen blir sånn.
Circio-aksjonærene rir over slettene på en flott, varmblods araberhest mens andre sitter og klasker en halvdau donkey på rompa 🫏
Savepig har kalt dette en monsteraksje, det er proof in the pudding nok 
Det er jo bare fordi jeg ikke orker enda en tråd der @pdx får ramaskrik over at jeg sier hva jeg mener.
Enhver som er intellektuelt ærlig klarer å si at nettokjøpingen vi ser på listene er stort sett retails, som indikerer at nesten hver krone av omsetningen er bare algoritmer som skummer fløten av oppgangen uten å ta noen særlig risiko.
Skal ikke påstå at det er fritt for roboter i omsetningen, men har du forsøkt å summere nettokjøpene til 500-800 nye retails hver dag og ikke bare sett på topp 50?
Gir aksjonærlistene noe som helst trygghet om at oppgangen ikke først og fremst er drevet av spekulasjon fra folk som ikke bryr seg de fundamentale fremtidsutsiktene eller har noe mer enn en helt kort horisont på sitt eierskap? Overhodet ikke! Men jeg sier det igjen: Det betyr ikke at fremtidsutsiktene til selskapet er mindre lyse.
Nøyaktig sammenlignbart case som alle de andre casene vi har drømt om, kanskje blir denne vår nye algeta, kanskje går det til helvete.
Ja enten går det til himmels eller til helvete savepig. Hvert selskap lever sitt eget liv selv hvor “nøyaktig sammenlignbart case” det er da. Hvis du ser bort fra flosklene dine, har du en formening om Circio sin teknologi?
Det er vertfall ingen stor salg, ref aksjonærlistene, så skulle vi jo self sett at all denne omst hadde resultert i flere større posisjoner etterkvart.
Store salg innenfor topp 50 er det vertfall ikkje
Samme formeningen som i alle andre casene, før man ser faktiske outcomes i store randomiserte kliniske studier vet man basically fuck all.
Men for all del, selskaper blir jo kjøpt i preklinisk fase, kant fint skje med Circio det. Men det at et biotech har et bullrun har ingen som helst link mellom hvor bra teknologien er eller ikke, det er bare et utslag av markedspsykologi.
Helgardering 
Har lært meg å ikke ha så sterke meninger, det er ikke poppis.
Nummerert etter redigeringene dine:
1= Shit
1+2=Sandwich
1+2+3=Shitsandwich

Bortsett fra at man i dette tilfellet hadde muligheten til å kjøpe seg inn helt i den kursmessige startgropen. Lenge før man kommer til binære utfall, men etter at mulighetsvinduet var blitt gjort til kjenne. Lagt så ekstremt i kortene at man hadde å gjøre med et glass som ville renne over av tro og håp. Så vil 2027 i mye større grad bli et spørsmål om Algeta eller rakt til helvete.
Tjenesteforsømmelse å ikke gripe den muligheten. Etter min mening. Selv om reisen har blitt vesentlig mer gullforgylt på så kort tid enn det var mulig å håpe på. Av spekulative grunner.
Og selvsagt har det pågående bullrunnet en sammenheng med hvor lettsolgt den underliggende historien er. Hvor bra teknologien er rent objektivt er noe helt annet. Her mangler 9/10 faktisk innsikt. Utover begrunnet håp.
Blir jo fort denslags når vedkommende tillegger det som nevnes en annen mening, uansett hvor mange ganger det skjer…
Nå nevner hen også at jeg antyder kursmanipulasjon😅
Får være måte på idioti.
Folk står fritt til å se over handelen å konkludere selv.
Så får de som går på person holde seg på lavmålet de befinner seg på.
Hvis det ikke er noe nettokjøp av interesse er det kun et ord som gjelder - gigabøss!
Og @polygon - jeg håper du har 100% rett… just sayin
Aksjen går opp på sterkt grunnlag, liten tvil om det. Jeg synes for øyeblikket at warrants bare har blitt lekrere over helgen da de fortsatt er under 50 øre. Askjen må ned til godt under 3 for at warrants skal bli ugunstige til nåværende prisning. Fin måte å snike seg inn i aksjen på for sultne hvaler uten å drive kurs.
Er det lister over eiere i disse? Det er jo åpenbart av betydning for diskusjonen.
Kan jo samtidig melde om sterk uenighet hva gjelder uttalelser fra Savepig. En vurdering av selskapets viabilitet utifra et generalisert sektor ståsted er i beste fall ignorant og blottet teknogispesifikk substans. Kun ved å ignorere åpenbart kjente og veldokumenterte faktorer i biologi og teknologi kan man fremme noe slikt.
Så skal jeg i samme innlegget også rette en takk for konstruktive bidrag hva angår TA. Og dette gir mulighet til å håndtere investeringen her fra flere vinkler. Det verdsetter jeg. Og denne siden har jeg vært for dårlig på å faktorere inn i min tilnærming til denne investeringen.
Basert på hva jeg kan litt om, så ser det ut som et selskap som løser et problem, hvertfall åpner opp potren, som gir enorme muligheter i medisinens verden. Og det er det betalingsvilje for! Massiv. Noe uten sidestykke i Norsk sammenheng, og en for historiebøkene.
Lett å si at man kjøpte seg inn i startgropen «after the fact». Å kalle det tjenesteforsømmelse for de som ikke gjorde det er ganske vilt. Det er langt mer vanlig at man får sidelengs/negativ kursutvikling etter emisjon til 1kr i biotek. Dette er definitivt en «outlier».
Så for ikke bare å spamme tråden.
Dette volumet er ikke nordnet-kunder alene som bidrar til. De hadde ikke klart å dra den 400 % på en måned og holde den oppe. Spørsmålet er hva er intensjonen til kjøperne. Er det langsiktige større kjøpere eller tradere. Hvis det er tradere så er det ikke uvanlig om aksjen kollapser -30-40 % på en dag når de større har solgt seg ut for det er ingen til å ta imot. Man har en del eksempler på kina-aksjer notert på nasdaq som har gått -90 % på en dag etter pump over lengre tid. Viktig å være klar over verst tenkelig scenario.
Hvis man sitter med en følelse om å gå glipp av denne «fantastiske» muligheten så ikke vær skuffet over det. Den var definitivt ikke åpenbar.
At du som ikke satt deg inn i den eksplisitte aksjen og følte på tempen i forkant skal generalisere om hva som er vanlig bringer særs lite føde på bordet til noe som ligner på en diskusjon. Føl fri til å mene akkurat hva du mener.
Circio den nye folkeaksjen😅