Diskusjon Triggere Porteføljer Aksjonærlister

Desert Control Group - Småprat 3

Dette har jeg nevnt en haug av ganger nå, det er først nå selskapet er der man trodde de var på kurs over 40,- i 2021/22. de var ikke i nærheten på den tiden og helt enig i at det har blitt alt for dårlig kommunisert underveis. Vann gratis, kapasitet for lav, etc. Det er først nå de har teknologien, fått ned produksjons og implementeringskostnadene, fått LNC kommeraliseringsdyktig og verdifull ROI for kunden.

2 Likes

Ja, mye tyder på at det har vært dyr lærdom for selskapet.
Så er det en mulig god diskusjon om hvorfor.
Feil informasjon, dårlige vurderinger av dc , trodd for lett på partneres lovnad om enkel suksess osv

Men som du sier @jobbis, fundamentet for stor suksess fremstår solid nå. Risikofaktorer virker å være luket bort. Pris lav nok, redskap effektiv nok, og lnc effekt godt nok dokumentert og for mange vekster.

Må for øvrig berømme dcs evne til R&D.

3 Likes

Det har fortsatt blitt underkommunisert også her inne. Fra alle, inkludert deg selv. Etter min mening. Til syvende og sist handler det om evnen til å vurdere graden av risiko på basis av rådende informasjon. Og på den fronten har DC feilet i en grad som fortjener et :triangular_flag_on_post:

Et annet eksempel er Limoneira-avtalen som ble forespeilet til å bli mye større selv i etterkant av at Limoneira hadde trukket seg ut av plantasjen i Cadiz-ørkenen med klare planer om å legge store områder brakk i Arizona. Mulig OKS & co ikke ble informert, selv om det virker litt merkelig gitt at det var informasjon som var tilgjengeliggjort for investorene til Limoneira.

2 Likes

Dette har jeg nevnt mange ganger, aksjen var hypet på over 40,- de solgte inn drømmer uten realiteter, vi er nå der man trodde de var i 2021 pga drømmer og urealistisk guiding. Dette er ikke noe nytt, jeg har sagt selskapet har mistet tillit pga dette og det tar lang tid å bygge opp. Dette er langt fra noe nytt, men noe jeg og andre har diskutert i over 1 år.

Jeg spurte også OKS om Limoneira, fikk da dette svaret. Det var for et år siden.:

Det er forøvrig ikke noe i Limoneira sin investor presentasjon som avviker fra det Desert Control kommuniserte i Q3 presentasjonen:

Turning to the stage 2 extended pre-project with Limoneira Company:

  • Limoneira started as a stage-1 technical pilot with 50 trees at the Yuma ranch in July 2022.
  • In December 2022, we deployed LNC for a commercial pre-project with 2000 trees at the Cadiz ranch, followed by 2000 trees at the Yuma ranch in Q1 this year.
  • As you know, Limoneira discontinued their farming operation in Cadiz earlier this year – and the focus of the LNC commercial pre-project consolidated into the Yuma ranch.
  • There may still be an opportunity for LNC in Cadiz when a potential new client enters a lease for the ranch. In the meantime, our focus with Limoneira remains on Yuma.
  • The performance of the LNC-treated land has consistently shown solid results for soil moisture data and water retention, and the relationship with the Limoneira team has continued to be a strong partnership with shared values and objectives.
  • This year’s harvest has been late due to a colder-than-normal start of the season, challenged by extreme temperature peaks in the later part of the year. Harvest data is, therefore, still being collected and analyzed.
  • Around the end of the year, we anticipate concluding dialogues with Limoneira, assessing the future scale and timing of extended LNC deployment for the Yuma ranch.
  • As previously communicated, the future LNC roll-out for Limoneira, based on the positive outcome of the pre-project, is anticipated to develop in stages.
  • For the Yuma ranch, such stages are likely to be linked to specific “fallowing programs” and the associated schedule for replanting of acerage as blocks gradually come out of the fallow program.
  • Sustainability is a vital cornerstone for Limoneira, and their entire team is at the forefront of how to make the best lemons in

the most sustainable way - which is what the team lives and breathes every day.

  • We look forward to reaching conclusions about the next steps with Limoneira in the near future.

Her har vi hatt løpende dialog og vært i god sync med Limoneira hele tiden som du kan se.

Tror kanskje forvirringen her går på hvor stor prosentandel av total eiendom som maksimalt kan komme under fallow program om gangen og til enhver tid. Husk at fallow program ikke er noe nytt, Limoneira har som eksempel hatt deler av Yuma ranchen under slike program fra flere år tilbake.

Poenget er at det bare fortsetter. Med elendig kommunikasjon omkring nøkkelpunkter. Den fagfellevurderte artikkelen er et annet eksempel. Og nei, kjøper ikke at DC gjorde alt riktig når de ventet til november med å nevne fallow-programmene og at Cadiz var forlatt. Burde vært gjort til Q2 heller enn 2 måneder etter at man kunne lese om det her inne.

Ikke mange innlegg her inne fra i fjor som spiller ned mulighetene i MENA på kort sikt begrunnet i at man ikke besitter teknologien til å ta på seg større prosjekter. Om det ikke har gått meg hus forbi.

Heller ikke mye imponert over at OKS er så på tilbudssiden i 1-1 samtaler (tenker blant annet på @Chrissen) at det blir fortalt om konkrete tall omkring hva man kan forvente i Midtøsten og annen bull-informasjon som jeg er rimelig sikker på at aldri har tilfalt markedet forøvrig.

3 Likes


Endelig tomt?

6 Likes

Ser sånn ut😊

1 Like

Slik det ser ut nå var det nok heller et klassisk forsøk på pump and dump…kjøre opp kursen på lave volumer for å komme ut med større volumer på lavere kurs

Mildt sagt ikke et volum som forsvarer et sånt hopp:

Solid number med certain outcome må signeres asap

1 Like


https://www.golfcourseindustry.com/article/minerals-in-liquid-form-california-pga-west/

13 Likes

Publisert som en del av februar-utgaven til
Golf Course Industry Magazine

ChatGPT:
Golf Course Industry Magazine er et fagmagasin rettet mot profesjonelle innen golfbaneindustrien, slik som golfbanesuperintendenter, anleggsledere og andre eksperter som jobber med vedlikehold, konstruksjon og drift av golfbaner. Magasinet tilbyr nyheter, innovative teknikker, praktiske tips, forskningsbaserte råd og de nyeste trendene som er relevante for den daglige driften og utviklingen av golfbaner. Det ble opprinnelig etablert i 1988 under navnet Golf Course News, men ble senere omdøpt og utvidet for å dekke et bredere spekter av temaer innen golfbaneadministrasjon. Publisert av GIE Media, Inc., anses det som en ledende, uavhengig kilde for informasjon og innsikt i bransjen. "
februarygolfflipbook_updated.pdf (15,2 MB)

Om PGA West:
"PGA West er et eksklusivt golfanlegg i La Quinta, California, kjent for sine førsteklasses golfbaner og tilknytning til PGA Tour. Anlegget består av seks mesterskapsbaner designet av kjente golfarkitekter som Pete Dye, Jack Nicklaus, Arnold Palmer, Greg Norman og Tom Weiskopf.

PGA West har vært vertskap for flere store turneringer, inkludert The American Express (tidligere Bob Hope Classic), en del av PGA Tour. Banene er kjent for å være utfordrende, spesielt den berømte Stadium Course designet av Pete Dye, som ofte rangeres blant de vanskeligste banene i USA."


(Verdt å merke seg at det er mer enn 900 golfanlegg i California og 16000 i USA)

Mao; ikke mye kommunalt over dette (jmf DC sine første golf-kunder).

4 Likes

Det selges…forventes det en dårlig q-rapport i morgen?

Spennende å se hvor den går i morgen, jeg tipper :arrow_right: eller :arrow_down::arrow_up:

Du virker å være ganske greit gardert, med dine antagelser der. For :arrow_left: er vel neppe et alternativ?

4 Likes

Gikk en post på 50k på kurs 5,21. Er vel ting som tyder på at det er en arving som letter seg (jmf salg av 8k aksjer fra Ninas Holding på gårsdagens liste).

Er det mulig altså… Når ene er ferdig med dumpingen starter en annen. Med en gang arvingene( og et par andre) slutter å selge ser man umiddelbart mangelen på aksjer rundt 5 kroner.

2 Likes

Verdiene overføres fra de utålmodige, til oss tålmodige. En eller annen gang er det utsolgt på 5 kroner.

2 Likes

:joy::joy::joy: var en beskrivelse av usikkerheten​:flushed: Tror vel ikke det blir store utslagene i morra, men vet aldri i denne aksjen :see_no_evil: