Diskusjon Triggere Porteføljer Aksjonærlister

Generelt - Teknisk Analyse

Gjerne forklar hva du ser/tenker også, da blir alt så mye mer lærerikt for oss tullinger som ikke kan TA :grinning:

9 Likes

Jeg prøver å være forsiktig med slikt.

Funcom rundt 3.2-3.3 burde være ett godt bet

1 Like

Denne formasjonen ser ganske spenstig ut. Interoil

4 Likes

Takk for tips! Ser bra ut, kommer til å kjøpe på støttelinjen her.

1 Like

@TinvesT før vi kommer helt ut av kontroll :smiley: tar det inn her.

Jeg slutter meg egentlig helt til det du poster her, og vi ser jo gang på gang i de selskapene som er populære på teknivestor at de kan fremstå både overkjøpte og oversolgte i lang tid, spesielt på rsi.

I funcomtråden så skrev jeg rsi som siste punkt i setningen min, fordi et par (i mitt syn) vesentlige indikatorer som sma50 og nedre bollinger spilte sammen, så kom det ekstra droppet i rsi i tillegg.

Men man skal ta det med et skikkelig klype salt, for som enten @holmes @hakon eller @Alex sa til meg så sliter ofte bollinger med å “ta igjen” bevegelsen til en aksje som beveger seg fort.

Jeg har svære huller i min TA kunnskap, så genialt med diskusjon. :smiley:

8 Likes

Enig, desto bedre på TA desto høyer treffprosent på trades. Vinn vinn :smiley:

Vedrørende RSI fant jeg dette også. Her er vi godt over 50 i RSI.
Det er jo både positivt og potensielt negativt med tanke på hvor langt ned det er til RSI 50 her samt bunnen i den stigende trenden.

[quote=“TinvesT, post:1885, topic:97, full:true”]
Slik ser investtech sitt RSI chart på Funcom, på lang sikt. Merker meg at de bruker RSI 90, derfor litt usikker på om det blir riktig å bruke RSI 14 slik som vist i Chartet over her. RSI 50 her vil jeg anta er et meget godt kjøp i Funcom.

Det nærmer seg helg :wink: og nye / gamle trading strategier kan finpusses, før man igjen tar fatt på markedet neste uke.

Her er hvorfor det er lurt med en god strategi og at man følger den slavisk:

1 Like

Likte denne

4 Likes

Noen som følger bakkafrost? Syntes den ser skummel ut nå

1 Like

Interessant case!
Som å leke med ilden dette, men med tight sl så går det med en trade på denne. Hadde gjort seg med en god opptur med Seadrill :wink:

1 Like

Seadrill er vel spenstig nok om man ikke skal kjøpe bullderivat?

La ikke merke til at det var Bullsdrl før jeg tegnet opp chartet. Kjente ikke igjen formasjonen der.
Gearing er jeg ferdig med, etter et par år med CMC Markets. Selv Funcom bevegelsene er barnemat sett i forhold til høy garing på olje, spx og kobber.

Sover bedre uten :wink:

2 Likes

Noen tanker om North Energy, evnt. har kjennskap til selskapet? Ser at aksjen toucher 50 dagers snitt og at RSI er relativt lavt (45).

Utbytte på 0,25 kr den 24. februar

Tolker aksjen som en kjøpsmulighet, spesielt hvis den nærmer seg støtte.

3 Likes

Jeg kjøpte noen ETN’er for lenge siden (mener det var Bear og Bull REC derivat 3x). Ikke så kjekt når det ikke går veien for å si det sånn. Kunne aldri tenkt meg å holde slike papirer over natten, men mener å huske det var en på forumet her som hadde kjøpt Gull Bull x3 som han holdt over natten (uten å helt vite hva det var) :wink:

Kjøpte du her @holmes ? Ser det ut som det kan bli en fin inngang imorgen på pullback. 7,98, stop loss 7,94

1 Like

Er ikke med her, men teknisk ser det bra ut

Hode skulderformasjon i befolkningsveksten i Norge?

4 Likes

Har studer ein aksje i ettermiddag. Ser ut til at formasjonen blir oppfylt:

Nesten perfekt pænis formasjon! Indikerer oppgang om HT blir teikna.

2 Likes

Skikkelig utstyr skal henge under tak må vite :smiley:

7 Likes