Ukraina ødelegger stadig vekk luftvern nær fronten, så erstatningen må hentes fra et annet sted. Det kan se ut til at Russland mangler noen typer luftvern. I alle fall på Krim.
Bensinprisen og bensinkrisen, samt økende inflasjon i Russland:
Russiske myndigheter informerer innbyggerne om at løsning på problemene er avhengig av hvor raskt oljeselskapene løser sine logistikkproblemer.
https://x.com/Prune602/status/1977737990420980074
Så da vet man at det er oljeselskapene som er de ansvarlige. Misnøyen søkes kanalisert mot disse.
Energidepartementet følger nøye med.
Den russiske stats manglende luftvern og krigen mot Ukraina - ikke nevnt.

Russisk journalist stiller Lavrov et spm om hvorfor ikke Russland var til stede på fredsmøtet i Sharm-el-Sheikh, jf Russlands sentrale rolle:
Fremgår av Lavrovs svar at Russland helt enkelt ikke var blant de ca 20 landene som ble invitert:
55 sekunder med ulike grupper av russiske soldater i båt på Dnipro i Kherson oblast.
Det går ikke så bra for noen av gruppene:
Endring i lov/retningslinjer åpner for at russiske reservister kan brukes utenfor Russlands grenser.
Åpner for at ved mobilisering kan millioner av reservister sendes til Ukraina.
Eller mot vestlige land …


Også har man idioter som denne mannen, har han bodd under en stein i 3 - 4 år??


Kan hende oppfatningen i Midtøsten nå er at Russland ikke har noe særlig å bidra med, hverken militært, økonomisk eller politisk. Vi får følge med på Iran, som har vært en nær støttespiller for Russland.
Står litt mer om iranske skip og AIS endringen her (spent hva som ligger bak endringen):
Slik det ser ut angående Tomahawk -leveranser så vil Ukraina bare få ett par dusin av dem
Nærmest en prøvepakke
På en måte fornuftig hvis meningen er at de skal bli opplært i å bruke dem
På den annnen side latterlig
Men alt er bedre enn ingenting, og ukrainerne kan dra nytte av dette med tanke på at de er i ferd med å utvikle sine egne langrekkende missiler
Let it burn


Chinese shipments of fiber-optic cables to Russia grew almost tenfold between July and August, after hitting record highs in May and then again in June, according to the data from China’s customs office. Exports of lithium-ion batteries, probably used to power the drones, also shot up over summer.
Ja, så lenge vi har USA med på laget. Men vil dagens president støtte ett raskt svar, eller vil han gi putin 14 dager i løpende iterasjoner.

Holy Moses !!! — Tænker Zelensky gerne vil “Låne” disse biler ++
Og de ægte helte ved fronten !!!

Spørg bare lige på forum – HVOR DUMME kan Ruskiiiiiiies commander være 
Drone footage by the Tactical Group Odesa showing an attack on a Russian Grad rocket field storage
Slava Ukraini 
Slava Zelensky 
Dansken
Høres ut som gode nyheter
Samme type nett som brukes for å sikre mot steinras?
Samme lovendring som i innlegg nr.2632:
Viktig melding fra USA i morgen vedr våpenleveranser til Ukraina:

