Hvor lenge har Desert cash såfremt kostnadene holdes noenlunde og inntektene øker svakt de neste 2-3 kvartal?
Med dagens cashburn og cash har de en runway på halvannet år siden sist Q ca.
First half 2022 [first half 2021 in brackets]
Revenue NOK 1M
EBITDA NOK -43.1M
Profit or loss for the year NOK -40.5M
Gross R&D expenses NOK 2.5M
Innovation Norway grants NOK 2.9M
Total cash balance 30.06.22 (bank deposits and funds) NOK 122.9M
Så beskjedne 1 million i omsetning frem til 30.06. Vi får håpe det kommer mer cash inn. Cashburn har nok også lagt på seg siden 30.06 med oppmanning i US. Men nå ble det litt oppdrag i UAE som har forfall etter 30.06 og så kommer det sikkert noen små inntekter i US og fremover. Amarenco også spennede.
Jeg vil si at neste kvartalspresentasjon vil være ekstremt viktig å fingranske.
Kjærlighet til en aksje kan fort bli kostbart.
Ja, og det gjør også jeg.
Det var for øvrig en viktig årsak til at jeg foretok de første kjøpene i august ifjor på drøyt 15. Aksjen så bruddklar ut og hoppet faktisk allerede veldig få dager etter. Da hadde jeg brukt 2-3 måneder på å sette meg inn i selskapet.
Men når kursen faller uten at det er gode selskapsspesifikke årsaker, skal man da gå ut? Når man ser for seg at det kan komme gode nyheter i løpet av kort tid?
Og selskapet ser mer og mer robust ut, samtidig som at behovet i markedet bare øker?
Når man har fått kjøpt seg opp til et antall man er godt fornøyd med?
Jeg vil heller være med på svingninger før konkrete positive og kursdrivende meldinger kommer, enn å være ute den dagen det smeller.
Så er også volum en faktor her. Det er mye lettere å utnytte svingninger hvis man sitter med f.eks et par tusen aksjer.
Er beholdningen mange ti-tusen aksjer, eller til med flere hundre tusen, så er det et helt annet game.
Presist, Hayen.
Aksjonærene til DCG er mangfoldet. Inngangen spenner fra kr.13 til kr. 42.-
Og, investerings filosofien er ulik. Noen er langsiktige og andre er «daytradere».
Verdt å se er at de 50 største aksjonærer sitter rolig bortsett fra Faldnes, og Strawberry.
For, meg så er dette selve «grunnmuren» i min investering.
Så er det mye støy fortiden, både Makro og nasjonalt.
Men, markedet til DCG er pr. dd UEA, USA. For meg er det mye mer sikkert på lang sikt pga Putin, og situasjonen i Europa.
Jamfør, fiskerinæring, og følsomheten til potensielt angrep på olje installasjoner. Matvare sikkerhet derimot er selve essensen for fremtiden.
Derfor er jeg aksjonær i DCG.
“The actual date tree population in UAE is about 40 millions”
https://www.uaeu.ac.ae/en/dvcrgs/research/centers/dpdrud/datepalmculture.shtml
Blir ikke mye palmer og sitrontrær med den kommende atomvinteren
Så mye Russere som har flyttet til Dubai, så ser jeg ingen fare.
Oligarkenes fremtidige leke grind.
Spøk til side…
Dette var bra melding for nyhets tørste aksjonærer.
Hellige metusalem. Det er mange liter vann spart. 40 millioner daddelpalmer med mellom 43 og 148 liter spart for dag (om alle skulle bruke LNC), er rimelig mange kubikk. 1,72 mrd liter - 5,92 mrd liter. for dag. Det er mange liter olje spart ved å slippe å fordampe sjøvann til ferskvann.
Ja det er back-of-the-envelope 10 milliarder kroner spart per år om man sparer halvparten av alt vannet brukt til daddelpalmer i UAE. Heldigvis finnes det andre vekster og andre land også da, slik at det kan bli penger av dette.
Tar frem denne igjen.
Hun/Nancy Carda sier at DCG jobber for at LNC skal bli obligatorisk i UEA. Første gang jeg så innlegget, så tenkte jeg at det virket overoptimistisk/urealistisk.
Men, lettere å forstå etter de siste innleggene til OKS, når besparelsene på vann er så store. Nei, unnskyld……Enorme.
Tror det jobbes bra her. Noen som vet noe om resultatene fra piloten i usa? Skulle ikke dette komme sent sommer? Tenker på resultatene på avling, vann etc.