Denne tråden er til de grader bevaringsverdig. De som ikke liker den, kan finne på noe annet.
For de som vil klage på tråd/moderering et eller annet.
Så er dette tråden.
For å slippe å se tråden.

Europeiske saker funker som ei kule. De bruker mye HitachiABB og Siemens utstyr i østeuropa og Russland og.
Dette med leveringstid har jeg hørt rykter om skyldes at det er reservert kapasitet I fabrikker for å produsere utstyr til å erstatte tapt materiell i Ukraina.
Hadde du hatt bekjente i Ukraina som kjempet for livet ville du syns noe annnet
Mista en kollega i UKR tidligere iår.
Hva var poenget ditt?
Poenget er å vise litt respekt for de som er i livsfare. Virker mer som underholdning det som skrives her. Ser ikke ut som du sørger alt for mye over kollegaen din
Om krig lønner seg blir resultatet mer krig. Ser du ikke at Ukraina kjemper for oss også?
Selvsagt gjør de det. Det er dermed ikke sagt at en skal lage underholdning av det
Det er et helt forum med andre tråder. Du valgte å gå inn på den ene tråden som handler om invasjonen i Ukraina, og reagerer på at det skrives om krigen her.
Om du vil unngå skriverier om krigen så er freud også flink til å rydde bort prat om krigen i alle andre tråder.
Jeg håper dine nære klarer seg, og vil helst råde deg til å skjule denne tråden om den oppleves vond for deg.
Ja, takk for omsorgen. Jeg måtte bare få det ut
Det var ikke ment som et personangrep på noen
Da bør du vel kunne sette pris på den enorme støtten til Ukraina som de aller fleste viser her?
Etter at Ukraina tok tilbake kherson og Russland mobiliserte har ikke Ukraina hatt overtak nok til å kunne kjøre krig på sine premisser. De er i ferd med å få nok utstyr til å igjen kunne kjøre manøver/kombinasjonskrig. De får utstyret og trener på det nå, også skjer ting fra april av.
Ukraina lar Russland dunke hodet i veggen i bakhmut ser det ut til. Satser vel på at Russland sine reserver er rimelig kjørt når Ukraina selv skal gå på offensiven.
Det er verdt å ta med seg at Ukraina får så mye utstyr nå at de nok har sendt 4-5000 av sine beste folk på trening.
Dette var vel broen UKR sprengte, noe sier meg at de planla å forlate byen, men så endret de mening og strategi,.
Dagens oppdatering, 590 nye
:
Cruise missiler skutt ut i Svartehavet, på på Krim og i Russland mot mål veldig nær den polske grensen i natt :
Bra med litt etterretningsbistand når de kjører på sånn:
Heier er en meget fornuftig mann !
-Det er vel rimelig at hvis russerne taper 5 soldater for hver ukrainsk så ser Zelensky det formålstjenlig å holde stillingen ved Bakhmut så lenge som mulig
Og en kan også lett tenke seg at det er dårligere utstyrte ukrainere jo lenger øst en kommer. På samme måte som at det er mindre utstyrte russere lengst vest
Ser ikke for meg at Bakhmut blir noe nytt Mariupol så lenge ukrainerne har rimelig trygge retrett-ruter
Er vel ganske bra tall på forsvar mot missil angrep dette:
Numbers published by Ukraine on overnight’s attack.
81 launches in total:
28 Kh-101/Kh-555
20 Kalibr
6 Kh-22
6 Kh-47 Kinzhal
2 Kh-31P
6 X-59
13 S-300
8 Shahed-136/131
34 out of 48 Kh-101/555/Kalibr cruise missiles (71%) and 4/8 Shahed-drones (50%) were shot down. Due to countermeasures all 8 Kh-31P/X-59 did not reach their targets.
Ja,det gjør jeg. Men vi får det direkte fra de som er der. Et forum virker derfor overfladisk hvis du skjønner.
Igår natt når alarmen gikk fryktet man at RUS skulle bruke rundt 120 KH101/kh555 basert på antall fly som var i luften.
Dette virker som et mye mindre angrep enn først fryktet.
Og det er vel gode nyheter, da det bekrefter antagelsen om at de russiske ressursene/lagrene begynner å tynnes ut. 
Jeg kan ikke mye om Georgia og situasjonen der, men det er vel lett å tenke seg at et russisk vennlig regime der har lite å hente i støtte fra russland i dag når de har tømt seg for ressurser økonomisk og militært i Ukraina. Så kanskje Georgia nå har en lettere vei til et fungerende demokrati ?